Jak zaoszczędzić na leczeniu stomatologicznym? Jak zmniejszyć ryzyko bólu zęba? 
Odpowiedź jest prosta – wystarczy regularnie chodzić na przeglądy stomatologiczne i na higienizacje! Problemem jest to, że idziemy do dentysty dopiero jak nas boli – pod tym względem jesteśmy na szarym końcu Europy.

Najczęściej, zęby zaczynają nas boleć kiedy są już mocno zniszczone. Regularne wizyty u stomatologa, pozwalają wykryć problemy z zębami już na wczesnym etapie i je od razu wyleczyć. Takie leczenie jest nie tylko tańsze (wypełnienie jest kilkukrotnie tańsze niż leczenie kanałowe), ale też nie jest bolesne! No i nie musimy się wtedy martwić, czy któryś ząb nas nie zacznie boleć, znikają również problemy z jedzeniem. Warto też podkreślić, że obecnie wizyty u stomatologa wyglądają zupełnie inaczej niż kiedyś. W nowoczesnych gabinetach, znieczulenia, jak i same zabiegi są bezbolesne, jest również całkiem inne podejście do pacjenta – lekarz dokładnie wysłucha wszystkich problemów stomatologicznych pacjenta i odpowie wyczerpująco na pytania.

Zalecana jest również regularna higienizacja – dzięki temu pozbywamy się nie tylko kamienia, ale i innych skupisk bakterii z jamy ustnej. Zmniejsza to ryzyko rozwoju próchnicy i zapalenia dziąseł.
 Warto również pamiętać, że próchnica jest chorobą zakaźną i przenosi się między innymi przez pocałunek! 
Więc warto zadbać nie tylko o swoje zęby, ale i o zęby swojego partnera.

Pamiętajmy więc, że paradoksalnie, im częściej chodzimy do stomatologa, tym mniej na niego wydamy i będziemy mogli żyć bez obawy o ból zęba