Niewidoczne leczenie ortodontyczne? Z Invisalign jak najbardziej!

Często trafiają do mnie pacjenci, którzy z niechęcią podchodzą do konieczności leczenia ortodontycznego. Najczęściej padają argumenty, że są na to „za starzy” albo, że nie wyobrażają sobie chodzić z metalowymi elementami na zębach. Czy faktycznie można być zbyt starym na aparat? Czy jest możliwość leczenia bez przyklejania zamków? Czy leczenie nakładkowe jest równie skuteczne co tradycyjne? O tym wszystkim w dzisiejszym poście Emotikon slightsmile

Leczenie ortodontyczne jest niezwykle ważne. Nie tylko ma wpływ na wygląd i estetykę naszego uzębienia, ale przede wszystkim na nasz zgryz. Nieprawidłowe ustawienie naszych zębów może prowadzić do wielu dolegliwości, takich jak np. choroba okluzyjna. Często pacjenci niechętnie podchodzą do perspektywy noszenia aparatu przez wiele miesięcy, jednak warto pamiętać, jak wiele może zmienić w naszym wyglądzie piękny uśmiech!

Co jest bardzo ważne, leczyć ortodontycznie można się w każdym wieku! Obecnie jest też znacznie szerszy wachlarz dostępnych metod, więc dużo łatwiej znaleźć coś, co nam będzie odpowiadać. Od aparatów tradycyjnych, poprzez samoligaturujące, na nakładkowych kończąc. Są również aparaty tzw. lingwalne, zakładane po wewnętrznych stronach zębów, ale tych akurat nie polecam do stosowania.

Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest właśnie leczenie nakładkowe, czyli Invisalign. Jest to aparat w postaci przezroczystych nakładek zmienianych co 2 tygodnie, noszonych minimum 22 godziny dziennie. Jest to leczenie bardzo przewidywalne i bezpieczne. Jednocześnie również bardzo wygodne, ponieważ nie dość, że Invisalign jest praktycznie niewidoczny, to jeszcze w razie konieczności można go sobie zdjąć i np. normalnie umyć zęby. Możliwość zdjęcia jest też świetnym rozwiązaniem np. w przypadku wesela lub innego ważnego wydarzenia, w czasie którego wolelibyśmy nie mieć akurat na sobie aparatu.
Trzeba jednak pamiętać, ze nakładki te koniecznie trzeba regularnie nosić, jeśli chcemy osiągnąć pożądany efekt leczenia!

Jeśli chodzi o skuteczność działania w porównaniu do aparatów tradycyjnych, to jest ona praktycznie taka sama. Często lecząc się Invisalign jesteśmy w stanie nawet szybciej osiągnąć pożądany efekt końcowy.
Przed rozpoczęciem jest również możliwość obejrzenia specjalnej wizualizacji, pokazującej jak przez cały okres noszenia aparatu będzie zmieniać się nasze uzębienie.
Więc nawet jeśli mamy pracę wymagającą kontaktu z ludźmi i nie chcemy świecić aparatem, to wciąż możemy się leczyć ortodontycznie dzięki Invisalign i mieć równe, prawidłowo funkcjonujące zęby!