Recenzje szkoleń stomatologicznych

Tutaj będę zamieszczał recenzje szkoleń, na których byłem. Szkolenia stomatologiczne i okołostomatologiczne. Recenzje będą jak najbardziej subiektywne, jednocześnie będę się starał opisać jak najwięcej konkretów, bo wiadomo – każdy ma inny gust. Recenzje nie były, nie są i nie będą sponsorowane przez żadne firmy. Oczywiście jestem otwarty na zaproszenia od firm na szkolenia i będę wtedy zobowiązany napisać recenzję, ale będzie ona szczera do bólu. Więc jeśli jesteście pewni jakości swoich szkoleń – to śmiało. Nie planuję jednak nikogo ze względu na zaproszenie oszczędzać.

MOJE RECENZJE

Chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych

Szkolenie w Krakowie prowadzone przez dr. n. med. Sławomira Karwana, które skupiało się na tematyce usuwania zębów zatrzymanych, z naciskiem na ósemki. Szkolenie nastawione głównie na obserwowanie zabiegów przy pacjencie. 

Jak łatwo i bezpiecznie wykonywać trudne zabiegi chirurgiczne – 2. stopień wtajemniczenia

Druga część szkolenia chirurgicznego w ramach Akademii Dawsona. Ta część skupia się na wydłużeniu koron klinicznych, usunięciach zębów zatrzymanych oraz na augmentacji dziąsła.

Doskonała Obsługa Pacjenta – szkolenie zamknięte

Zamknięte szkolenie dla całego gabinetu z komunikacji z pacjentem. Dla lekarzy głównie pod kątem prowadzenia konsultacji z pierwszorazowym pacjentem – od tych najprostszych, po najbardziej kompleksowe.

„All-in-Two / Bring Biology and Digital Workflow Together” oraz „Implant Related Soft Tissue Management”

Szkolenie prowadzono przez prof. Marcusa Hurzelera oraz dr. Otto Zuhra, skupiające się na zarządzaniu tkankami miękkimi wokół implantów oraz na rozwiązaniach cyfrowych we współczesnej imaplantologii.

Motywacja pacjenta do leczenia biologicznego (Cykl MEMS, cz. I)

Szkolenie z komunikacji z pacjentem i odnośnie jego motywacji do leczenia. Pierwsza część cyklu, na który składa się siedem szkoleń. Wyróżnia się mocno psychologicznym podejściem do tematu.